ROLETY, ŻALUZJE, NAWIEWNIKI, PARAPETY

 
Rolety

Rolety materiałowe

Rolety idealnie pasują do okien PCV, aluminiowych i drewnianych, a po zamontowaniu stają się integralną częścią okna. Doskonale pasują do niemal każdego stylu i wystroju wnętrza, gdyż ich zwarty układ jest prostym i efektywnym sposobem ochrony przed słońcem. Wykonane ręcznie, co zapewnia najwyższą jakość i całkowicie indywidualny wyraz. W rezultacie otrzymujesz wyjątkową roletę specjalnie zaprojektowaną tak, aby pasowała do Twojego wnętrza. Rolety sterowane łańcuszkiem są bardzo łatwe w obsłudze, gdyż łańcuszek umieszczony jest w miejscu łatwo dostępnym bez względu na położenie okna. Rolety są ważnym elementem wyposażenia wnętrza- stanowią dopełnienie jego stylu. Dlatego właśnie firma Dyskret oferuje wiele rodzajów materiału oraz możliwość wykończenia rolety ozdobną falbanką


 

Moskitiery

Gdy spędzamy całe dnie na świeżym powietrzu jesteśmy wyjątkowo narażeni na ukąszenia owadów, co bywa bardzo nieprzyjemne i bolesne. Moskitiery to prawie niewidoczne, bardzo gęste siatki chroniące przed owadami. Są doskonałym rozwiązaniem do każdego rodzaju okien i drzwi. Konstrukcję stanowi aluminiowy profil z naciągniętą, niemal niewidoczną siatką. Moskitiery są trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich idealnie dopasowane wymiary uniemożliwiają insektom przedostanie się do środka pomieszczenia. Istnieją różnorodne systemy moskitier, jak: - ekrany ramkowe - moskitiery zwijane - drzwi skrzydłowe

 


Żaluzje

Żaluzje plisowane

Plisy to system, osłon okiennych, który skutecznie przesłania mieszkania, biura przed nadmiernym nasłonecznieniem. W odróżnieniu od klasycznej roletki czy żaluzji, plisa umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przy jednoczesnym przesuwaniu tkaniny zarówno od dołu, jak i od góry. Dzięki funkcjonalności plisy oraz szerokiej gamie tkanin ochrona przed światłem słonecznym jest bardziej skuteczna, a pomieszczenia nabierają nowego, oryginalnego wyglądu. Żaluzje plisowane są pięknym i użytecznym rozwiązaniem, które łączy w sobie praktyczną jakość żaluzji weneckich jako ochronę przed słońcem oraz lekki styl i grację. Miękkie tkaniny zajmują minimalną ilość miejsca po złożeniu żaluzji, co sprawdza się w miejscach gdzie są niewysokie okna z wąską niszą okienną, również w oszklonych altankach i grodach zimowych, gdzie korzysta się z tkanin odbijających promienie słoneczne, oraz w oknach dachowych i oknach o nietypowych kształtach. Plisy z materiałów półprzezroczystych chronią przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, jednocześnie przepuszczając część promieni słonecznych do pomieszczenia.


Żaluzje poziome

Żaluzje aluminiowe idealnie pasują do większości okien. Są jedną z najbardziej efektywnych form ochrony przed słońcem. Lamelki są wykonane z bardzo dobrego materiału. Jakość materiałów spełnia wymagania światowych standardów. Wytwarzane są tak, by były stabilne i charakteryzowały się wysoką wytrzymałością. W ten sposób upewniamy się również, że nie można ich łatwo uszkodzić. Poziome żaluzje spełniają kilka ról: są ozdobą każdego pomieszczenia oraz stanowią idealną osłonę przed słońcem i służą wiele lat. Lamelki poziomych żaluzji dostępne są w dwóch szerokościach
Standardowej- 25 mm
Wąskiej- 16 mm


 

Verticale

Żaluzje pionowe pozwalają na regulowanie intensywności światła słonecznego. Są wręcz idealnym rozwiązaniem do dużych okien i okien widokowych. Zwarta i prosta konstrukcja żaluzji stanowi dyskretną i dekoracyjną odpowiedź na potrzebę ochrony przed słońcem. Równie ważną funkcją żaluzji pionowych jest ochrona przed energią cieplną promieni słonecznych, ale też przed spojrzeniami sąsiadów. Mogą być stosowane niemal do wszystkich typów okien, również do okien o nietypowych kształtach. Żaluzje pionowe sterowane sznurkiem i łańcuszkiem- w modelach ze sterowaniem sznurkiem i łańcuszkiem sznurka używamy do rozsuwania i zsuwania lamel żaluzji, podczas gdy łańcuszek służy do obracania ich pod odpowiednim kątem. Firma Dyskret oferuje bogatą kolekcję lamel do żaluzji pionowych w której dostępnych jest wiele rodzajów materiałów.


 

Nawiewniki

Nawiewniki ciśnieniowe

Nawiewniki VENTAIR II TRDn i VENTAIR II sterowane różnicą ciśnień służą do doprowadzenia stałej, właściwej ilość świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie ciśnieniowe stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcję wentylacji kontrolowanej zapewniając komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Montaż w oknie PCV

Montaż w oknie drewnianym

Okno drewniane - w ościeżnicy

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (reagujący na różnicę ciśnień), dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczną regulację do zamknięcia włącznie. Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Składają się z dwóch elementów - czerpni powietrza montowanej na zewnątrz, oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza. Samoczynny (automatyczny) regulator przepływu umiejscowiony jest w czerpni powietrza. Elementem sterującym jest aerodynamiczny płat aluminiowy "pływający" w strumieniu przepływającego powietrza. W miarę wzrostu prędkości powietrza płat unosi się i obraca wokół górnej krawędzi przymykając przekrój przelotu. Gdy prędkość maleje płat opada. Spełnia on funkcję proporcjonalnego, automatycznego regulatora przepływu zapewniając stały strumień niezależnie od warunków zewnętrznych. Czerpnia dodatkowo osłania przed wnikaniem wody deszczowej, wyposażona jest również w siatkę przeciw owadom. Regulator wewnętrzny umożliwia ręczną zmianę przepływu dzięki zastosowaniu uchylnej klapki. Regulacja ręczna może być realizowana bezpośrednio pokrętłem mechanizmu napędowego (wersja BS) lub za pośrednictwem sznureczków z obciążnikami (wersja lewostronna L, wersja prawostronna P). Zarówno czerpnia jak i regulator wykonane są z tłoczonych profili aluminiowych łączonych elementami z tworzywa sztucznego. Regulator dodatkowo wyposażony jest w izolację cieplną i akustyczna.

 

Nawiewniki higrosterowane

Nawiewniki powietrza VENTAIR HIGROSTER służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Działają samoczynnie, realizują ideę energooszczędnej wentylacji higrosterowanej stabilizując dodatkowo poziom wilgoci w pomieszczeniach. Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Montaż w oknie PCV

Montaż w oknie drewnianym - w skrzydle

Okno drewniane - w ościeżnicy

 

 

 

Parapety

Parapety wewnętrzne

Wykonane z materiałów:

Agglomarmur
Marmur
Granit
PCV

 

Parapety zewnętrzne

Wykonane z materiałów:

blacha stalowa o grubości 0,5 mm i 0,75 mm

 

Agglomarmur

Agglomarmur jest produktem wynikającym z kombinacji wyselekcjowanego kamienia naturalnego (około 95% masy) oraz żywic poliestrowych w charakterze łącznika o doskonałych właściwościach fizyko-mechanicznych.
Produkt końcowy posiada parametry fizyko-mechaniczne podobne, a nawet często przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład.
Agglomarmur stosuje się wszędzie tam, gdzie tradycyjnie używa się kamienia naturalnego.
Botticino Breccia Auror Carrara 07

Carrara Micro Perlato Appia New Marvil

Polare Rasotica Rosio Asiago

Venus Verde Tirreno

 

Marmur

Marmur - kamień naturalny powstały w wyniku przekształcenia wapnia lub dolomitu pod wpływem wysokich ciśnień i temperatur wewnątrz górotworu.
Jego najmocniejszą stroną jest bogata kolorystyka pobudzająca natchnienie architektów i rzeźbiarzy.
W naszych warunkach klimatycznych nadaje się głównie do realizacji wystroju pomieszczeń wewnętrznych.
Perlato Olympo
Breccia Sarda
Bianco Carrara Crema Marvil

Emperador Mocca Rapsody

Sunny Rosalia Light Crema Marmur

Giallo Sahara Nero Marq Onyx

Picachu Yellow Rojo Alic Rosa Aurora

White Pearl Ross Over Salome

 
Thassos Vertolyrn  

 

Granit

Granit - kamień o strukturze krystalicznej o wysokiej wytrzymałości na ściskanie (70-200 MPa) i odporności na ścieranie. Mało nasiąkliwy i odporny na działanie czynników atmosferycznych, doskonale nadaje się na wykładziny zewnętrzne i elementy architektoniczne.
Tan Brown Baltic Brown Colonial Gold

Galaxy Grey Gallo California Jet Black

Kashmir Gold Kashmir White Mutlicolor Red

Paradiso Bash Rosa Beta Star Galaxy

Super Red Tiger Skin Tropical Green

Verde San Francisco Golden Yellow Gris Albero

Sunrise Balmoral Verde Ubatuba


 

PCV

Parapety komorowe systemu PCV z twardego polichlorku winylu, laminowane folią na bazie żywicy melaminowej. Parapety okienne PCV są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń w obiektach budowlanych.
SYSTEM VEKA
 
VEKA - biały VEKA Marmur Caldera VEKA Marmur Rzymski

 
VEKA Złoty Dąb VEKA Carrara   
SYSTEM VOX
 
VOX Złoty Dąb VOX marmur VOX Biały

 

Blacha

Blacha stalowa ocynkowana powlekana poliestrem w dwóch grubościach 0,5 mm i 0,75 mm.
Blacha pochodzi z Huty Florian S.A. w Świętochłowicach.

 

 

RAL 8010 RAL 8017

 

 

 

© 2022 Profal, Majdan Wielki 353 Krasnobród Tel/fax. 84 660 73 45, ul. Prosta 1b Zamość Tel/fax. 84 627 47 35, www.profal.net.pl